niedziela, 30 kwietnia 2017

10 skutecznych rad jak szybko i trwale schudnąć !

              Podczas świąt i różnego rodzaju imprez towarzyskich pozwalamy sobie często na więcej niż zazwyczaj w smakowaniu i próbowaniu różnego rodzaju potraw i deserów. To folgowanie sobie jest czymś naturalnym i pozytywnym, ale gdy przesadzimy prowadzi do zbędnych kilogramów i zaokrąglenia miejsc, które chcielibyśmy, aby nie posiadały zbędnego sadełka. 
            Okres po świętach wielkanocnych jest już ostatnim dzwonkiem na rozpoczęcie zmian w naszym jadłospisie, co wcale nie musi być jakaś katorgą. Trudno trzymać się sztywnych jadłospisów choćby, dlatego, że często zawierają one składniki, których nie używamy często w naszej kuchni. Dlatego na dłuższą   metę są one nieskuteczne.                      Jadłospis danej diety może nam pomóc w określeniu ilości porcji, jakie powinniśmy jeść w ciągu dnia , aby schudnąć, ale raczej trudno jest przez wiele tygodni trzymać się sztywno jadłospisów. Są lepsze i prostsze sposoby na pozbycie się zbędnych kilogramów.  Metody, które poniżej napisałam już znacie z wcześniejszych moich postów, ale warto je w skrócie jeszcze raz przypomnieć, aby je móc wszystkie razem zastosować i osiągnąć wymarzony efekt,Co należy zrobić, aby schudnąć?

 1. Zrezygnować z białego  cukru  ewentualnie mocno go ograniczyć. Można także zastosować różne zdrowe zamienniki cukru np. Ksylitol. O tym pisałam TUTAJ
 2. Picie 8 szklanek wody dziennie ( lepiej pić  wodę niż herbatę  czy kawę ) .Przyśpieszy Wam ona metabolizm i dzięki  czemu schudniecie.
 3. Zamiast zwykłej czarnej herbaty pijemy herbatę Pu- ehr  czerwoną firma herbaty dowolna. Ja piję  herbatę firmy Big Active.
 4. Zamiast kawy możecie pic kawę zieloną lub herbatę Yerba mate podniesie ona ciśnienie a jednocześnie wspomoże proces odchudzania.
 5. Rezygnujemy  z toksycznych dodatków stosowanych w  żywności np. soku fruktozowo glukozowego i innych obrzydłych chemikaliów . Tu lista rzeczy, których należy unikać
 6. Warto zrezygnować lub ograniczyć Gluten . Jest to bardzo dobra dieta dla osób ,które maja problem z metabolizmem . Dzięki pozbyciu się z naszej codziennej diety Glutenu mamy szanse  w szybkim czasie sporo schudnąć . O tym pisałam TUTAJ
 7. Warto jeść 4 lub 5 posiłków dziennie, dzięki temu nasz organizm nigdy nie będzie się czuł głodny i nie będzie magazynował tłuszczu z obawy, że nie dostarczymy mu potrzebnego pokarmu.
 8. Dieta nie może obejść się bez ćwiczeń, ale moim zdaniem nie powinny być one zbyt intensywne 15 – 30 minut dziennie powinno wystarczyć (Stopniowo można ją zwiększać). Zbyt długa aktywność fizyczna spowoduje, że możemy się do niej szybko zniechęcić zwłaszcza, jeśli nie mamy duszy sportowca. Lepiej mniej ćwiczyć a często, np. codziennie niż długo a rzadko np. raz w tygodniu, Warto ćwiczyć te partie ciała, które chcemy poprawić. Zazwyczaj są to brzuch, biodra i pośladki.
 9. Warto wspomnieć o zdrowych suplementach na odchudzanie, same suplementy, co prawda nie spowodują, że waga spadnie, ale wspomogą proces  odchudzenia. Zdrowe i skuteczne suplementy to Jagoda Acai, Spirulina (dobra jest Spirulina Hawajska ) oraz Chrom z Niacyną (Chrom pomoże zapanować nad chęcią jedzenia słodyczy a Spirulina i Jagoda Acai są świetnymi środkami  na przyśpieszenie metabolizmu, a także  mają  działanie lecznicze, czyli poprawicie stan swojego zdrowia )
 10. Wydaję mi się, że nie trzeba o tym pisać, bo to jest jasne, ale mimo to przypomnę; Ograniczamy słodycze oraz jedzenie typu Fast Food i inne typowe gotowe produkty, które ja nazywam odgrzewańcami. Dzięki temu nie tylko schudniecie, ale poprawicie stan swojego zdrowia. Jeśli już musicie jeść słodycze to tylko najwyższej, jakości np. Czekoladę Lind. 

               Zastosowanie powyższych rad pomoże każdej osobie schudnąć i podczas wakacji  nie wstydzić się swojej figury . Osoby zdrowe lecz mające nadwagę z powodu swojego łakomstwa  szybko się jej pozbędą natomiast osoby mające kłopoty z metabolizmem  mają realną szanse schudnąć  i mimo swoich kłopotów dojść do wymarzonej sylwetki , zajmie im to zapewne więcej czasu niż osobom zdrowym ,ale  osiągną wymarzony cel. Wspominam o tym ponieważ ostatnio wiele osób mimo ,że się nie objadają , mają dużo ruchu nie mogą schudnąć…
              Podczas wiosny , lata i wakacji zawsze namawiam wszystkim niemal do znudzenia  na  ograniczenie spożywania   mięsa  do minimum a najlepiej całkowitej z niego rezygnacji , jeśli nie na zawsze to przynajmniej w  wiosenne  i letnie  dni. Dzięki temu ograniczycie cierpienie zwierząt oraz poczujecie się lżej  w swoim ciele
            Jak widzicie te rady nie są trudne do zastosowania i wprowadzenia w życie wystarczy tylko chcieć coś w swoim życiu zmienić na lepsze? Pozostaję Wam zmienić swoje nawyki żywieniowe i wziąć się do pracy nad sobą a na pewno wkrótce zobaczycie efekty waszych działań w postaci  luźniejszych ubrań na swoim ciele…. Ja ze swojej strony życzę Wam jak zwykle powodzenia;-),

Ps; W razie wątpliwości jak daną metodę wprowadzić w życie, ( bo wszak nie wszystko udaje się za pierwszym razem) zajrzyjcie pod etykietę ,,Diety" tam znajdują się wszystkie metody jak krok po kroku zastosować  te 10 rad na odchudzanie. 

2 komentarze:

 1. Drobna uwaga na temat punktu 8. Najlepszy efekt wyszczuplający osiągniemy ćwicząc rano, na czczo. Wtedy organizm szybciej zaczyna spalać zapasowy tłuszcz. To może być trudne dla osób mających kłopoty z porannym rozkręceniem się, ale oszczędność czasu jest naprawdę duża.
  Druga uwaga bardziej ogólna. Organizm najpierw spala tłuszcz zalegający w środku ciała, arterie i organy wewnętrzne. Dopiero później zabiera się za brzuch, biodra i tak dalej. Dlatego nie warto oglądać się w lustrze przez pierwsze tygodnie. Nic się jeszcze nie zmieni, więc niektórych to może zniechęcić.
  Krabikord

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Efektów od razu nigdy nie widać, ale już np. po kilku dniach odczujemy minimalny luz w ubraniach. Metoda ćwiczeń na czczo jest godna polecenia, ale nie zastąpi ograniczenia w spożywaniu naszych kulinarnych wrogów. Np. Piwo dla mężczyzn jest to poważny wróg w odchudzaniu, bowiem spożywanie go np. raz w tygodniu potrafi zniszczyć cały wysiłek wkładany w ćwiczenia. Dlatego piwo można pić raz na miesiąc a nie raz w tygodniu, wtedy skutecznie schudniemy;-)
   Pozdrawiam serdecznie ;-)

   Usuń