niedziela, 14 maja 2017

Marsz Wyzwolenia Konopi w Krakowie...


             Środowisko lekarskie, firmy farmaceutyczne wraz z mediami i Politykami nie tylko dzisiejszej partii rządzącej wmawiają nam, że współczesna medycyna rozwiąże wszystkie nasze problemy i kłopoty zdrowotne, ze niemal wszystkie choroby są uleczalne. 
          Gdy zachorujemy okazuje  się, że nie jest to prawdą a  długie   tradycyjne mozolne leczenie nie przynosi spodziewanych rezultatów a często szkodzi  jeszcze bardziej zdrowiu, bowiem chemiczne lekarstwa tak chętnie przepisywane przez lekarzy są bardzo szkodliwe dla naszego zdrowia i powodują nieodwracalne skutki uboczne, na które nie ma żadnego antidotum. 
          Medycyna bywa bezradna w wielu chorobach nie wspominając już, że w dzisiejszych czasach wiele skuteczniejszych metod leczenia nie jest dostępna dla przeciętnego pacjenta. Często pacjent pozostaje ze swoją chorobą sam bez nadziei na poprawę swojego stanu zdrowia,
              Stare przysłowie jednak  mówi, że ten, kto szuka zazwyczaj znajduje to, czego potrzebuje. Kiedy tradycyjne metody leczenia zawodzą otwiera się przed nami świat naturalnej medycyny, która jest równie skuteczna, ale na pewno mniej toksyczna. Jednym z takich naturalnych środków, które pomagają leczyć wiele chorób oraz łagodzą objawy choroby jest Medyczna Marihuana .
           Ta zielona roślinka pomaga na wiele chorób np.  pomaga w leczeniu raka, jaskry, zaćmy,  stwardnienie rozsiane, Alzhaimera oraz łagodzi przewlekłe bóle w tym bóle menstruacyjne. Wymieniłam tylko kilka chorób i dolegliwości, na które pomaga Marihuana jest ich o wiele więcej. 
           TUTAJj możecie przeczytać moją notkę o Marihuanie Leczniczej, ale nawet w mojej notce nie wszystkie choroby i dolegliwości wymieniłam.
            Mimo wielkiej dobroczynności Marihuany na zdrowie i samopoczucie człowieka zarówno chorego jak i zdrowego ta roślina jest niesamowicie i kłamliwie demonizowana, jako nie wiadomo jak niebezpieczny narkotyk, który uzależnia, co jest obrzydliwym kłamstwem, ponieważ od Marihuany bardzo trudno jest się uzależnić. 
             Jej dobroczynny wpływ na nasze zdrowie jest ze wszystkich stron negowany przez media, które kłamliwie opisują i pokazują niby ofiary Marihuany a lekarze mimo naukowych badań potwierdzających pozytywne walory Marihuany za wszelką cenę je negują np. pan Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł…
           Środowisko lekarskie i farmaceutyczne chce zablokować dostęp marihuany dla ludzi z prostego powodu, ponieważ wiele chorób zostałyby wyleczone tą rośliną a oni straciliby wiele pieniędzy i pacjentów, którzy w dość szybki sposób poradziliby sobie ze swoimi chorobami, dolegliwościami a jeśli nawet by się nie wyleczyli to na pewno zapanowaliby nad swoją chorobą. No cóż Przysięga Hipokratesa przestała mieć już jakiekolwiek znaczenie liczą się pieniądze i układy. Obrzydliwe, ale taka jest prawda.
           Zapytacie pewnie a co mnie to obchodzi? Niech sobie będzie zakazana nic mi do tego, nie mój problem nie moja sprawa. Często takie obojętne komentarze można przeczytać w Internecie. Wielu ludziom błędnie wydaję się, że ten problem ich nie dotyczy do czasu, gdy zaczynają chodzić od Lekarza do Lekarza w poszukiwaniu leku, który uśmierzy ich dolegliwości, ból, wyleczy chorobę.
              Szukając bezskutecznie skutecznej terapii zderzają się z rzeczywistością, w której według tradycyjnej medycyny muszą pogodzić się z chorobą, kalectwem, a lek, który mógłby im pomóc jest zakazany. Posiadanie Marihuany  nawet w celach medycznych grozi więzieniem. 
             Wtedy zaczyna takiego obojętnego złamasa problem dotyczyć i otwierają mu się oczy. źe dobre zdrowie niestety nie jest stanem stałym, lecz prędzej czy później przemijającym.
            W interesie każdego człowieka jest, aby Marihuana stała się legalna i szeroko dostępna, chociaż w celach medycznych.A więc pozostaje pytanie …
            Co my możemy zrobić dla naszego zdrowia oraz jak pomóc ludziom chorym, którzy od lat walczą o legalizacje tej rośliny? 
            Otóż możemy zrobić bardzo wiele oprócz pisania o Marihuanie i popierania wolnych konopi w Internecie możemy uczestniczyć w marszach konopi, które mają na celu promowanie wiedzy na temat leczniczej Marihuany wśród społeczeństwa oraz zwrócenie uwagi politykom, że duża część społeczeństwa jest za zalegalizowaniem tej rośliny a jest nas coraz więcej. 
          Jeśli chcesz pomóc osobom chorym i masz czas przyjdź na Marsz Konopi w Krakowie, który odbędzie się w sobotę  20 maja 2017 roku na Placu Wolnica na Kazimierzu. Zaczynamy o godzinie 16. Na marszu będziecie mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat konopi, dostać gadżety od sponsorów oraz oczywiście dobrze się bawić przy  fajnej muzyce. Więcej o Marszu Konopi TUTAJŻyczę miłej i owocnej zabawy!

2 komentarze:

 1. Nigdy nie byłem na takim marszu, ale wiem mniej więcej, jakie są jego cele, jakie niesie przesłanie. Stosunek rządu i przepisów prawa do konopi jest zdominowany przez mit o "zabójczej marihuanie" i przesiąknięty wielkim ładunkiem lęku. Tymczasem konopia to nie tylko popularna używka, której szkodliwość jest bardzo mała w porównaniu z innymi używkami i narkotykami. To także surowiec w przemyśle włókienniczym i kosmetycznym, a także do wyrobu leków pomocnych w wielu schorzeniach. Ta ostatnia kwestia jest bardzo ważna i wystarczy ją uregulować prawnie tak jak wszystkie inne leki. Wiele tych leków bywa produkowanych z substancji, które używane nieodpowiedzialnie mogą być nawet trujące, mimo to nic złego się nie dzieje, gdyż istnieją procedury pozwalające ich stosowanie kontrolować. Może za obecną dziwną sytuacją lobbują firmy farmaceutyczne, by zwalczać konkurencję, ale przecież same mogą produkować leki z konopi i też na tym zarobić pomagając chorym, którzy tych leków potrzebują.
  Krabikord

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też nigdy nie byłam na takim marszu, ale może jak dopisze pogoda wybiorę się na Kazimierz, choćby z ciekawości zobaczyć jak taki marsz wygląda. Odkąd bardziej zainteresowałam się medycyną naturalną to zaczęłam także czytać o marihuanie i byłam mocno zdziwiona demonizowaniem tego naturalnego leku, aż tak demonizowanego, że zaczynają ją oskarżać o wszystko, co możliwe.
   Jeśli chodzi o przemysł farmaceutyczny i lekarzy to leczenie, służba zdrowia stała się buznensem, zdrowie pacjentów nie leży w ich interesie, gdyby nawet sami produkowali leki z konopi i oni mieli tylko na nie monopol i tak straciliby dużo pieniędzy, ponieważ wiele innych leków nie byłoby potrzebnych, więc nie kupowano by ich. Poza tym celem współczesnej medycyny jest leczyć pacjentów a nie ich wyleczyć. Marihuana leczy wiele chorób, więc jest naturalnym wrogiem środowiska medycznego. Dodawanie toksycznych dodatków do leków z marihuany też nie rozwiązałoby ich problemów, więc muszą za wszelką cenę utrzymać ten stan, który jest obecnie.
   Ważną kwestią jest także produkcja Marihuany GMO, która ma na celu zniszczenie walorów zdrowotnych tej rośliny, może, gdy wprowadzą zmodyfikowaną genetycznie marihuanę wtedy ją zalegalizują, bo nie będzie ona konkurencją dla innych leków? Tu masz link
   https://www.medycznamarihuana.com/monsanto-bayer-zaleja-rynek-marihuana-gmo-wskazuje/
   Pozdrawiam serdecznie

   Usuń