środa, 11 czerwca 2014

Nie dla metra w Krakowie !


           Niedawno w Krakowie odbyło się referendum w sprawie organizacji igrzysk olimpijskich oraz  projektu budowy metra w Krakowie.  Organizacja Igrzysk  na szczęście przepadła  lecz niestety nie znaczną ilością głosów Krakowianie poparli budowę metra w tym mieście.

          Nie wiem czy wszyscy już totalnie oszaleli, ale gdy przeczytałam o planach budowy metra, to najpierw zastanowiłam się, czy mam problemy ze wzrokiem, bo nie dowierzałam  temu co czytam , czy to jest jakiś głupi żart.

          W Krakowie powoli likwidują linie tramwajowe  i autobusowe  z powodu oszczędności i podobno nie opłacalności . Nie ma państwowej komunikacji  z miejscowościami znajdującymi się po za  Krakowem a chcą  inwestować  w budowę   metra  .

          W Warszawie od 30 lat budują jedną linię  metra i nie mogą jej wybudować mimo, że żadne instytucje ochrony zabytków nie przeszkadzają im w tej inwestycji a mimo to metro jest nadal  „niekończącym się placem budowy .”

           W Warszawie rzeczywiście metro  jest potrzebne  .Warszawiacy mają straszne problemy z  komunikacją  (korkami )  co chwile są jakieś demonstracje , marsze   a to powoduje objazdy  i utrudnienia ,ale Kraków to nie stolica  i akurat u nas to metro jest tak potrzebne jak dziura w moście .
Kraków to miasto głównie turystyczne i takie powinno  pozostać .

           W moim odczuciu budowa metra  w Krakowie jest totalną głupotą  . To inwestycja  która pochłonie  wiele pieniędzy ale przede wszystkim  może zniszczyć  lub uszkodzić najpiękniejsze zabytki Krakowa  (plany metra obejmują także centrum historyczne miasta )

         Sądzę  że to jest mamienie (wielkimi możliwościami finansowymi ) Krakowa  co jest wątpliwą prawdą . Zamiast metra warto byłoby zainwestować  w dalszy remont ulic (chodników  ) odnowę kamienic  nie tylko wokół centrum . Jest  tyle niszczejących  pięknych kamienic , chodników pamiętających czasy  bardzo odległe   - może  to jest ważniejsze od metra . 


2 komentarze:

 1. zaczynam się bac o Kraków...ale może to utknie w martwym punkcie,mam nadzieję...
  pozdrawiam miło:))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miejmy nadzieję ,że nie dojdzie do realizacji tej inwestycji ,która może zniszczyć zabytki miasta . Przecież jeżeli metro np pójdzie pod rynkiem to całe Sukiennice się zawalą i tak już są z tym problemy . Jeszcze gdyby budowali metro poza centrum to może rzeczywiście miałoby to jakiś sens ,ale budowa metra w centrum miasta to idiotyczny pomysł !
   Pozdrawiam serdecznie .

   Usuń