poniedziałek, 2 czerwca 2014

Kraków w mediach zawsze bez prognozy pogody . Dlaczego ?


          Kraków jest miastem sztuki, pięknej architektury, miastem artystów … Życie płynie tu spokojniej i wolniej oderwane od szalonego pędu yuppie.  Kraków ma swój klimat, którego nie mają inne miasta. Dla zagranicznych turystów najbardziej popularnym i znanym miastem jest Kraków. Nie Warszawa nie Gdańsk czy Wrocław, ale właśnie Kraków i nic ani nikt tego nie zmieni.
               Kraków nie jest jednak lubianym miastem w Polsce . Na mapie prognozy pogody tego miasta nikt nie zobaczy , nie usłyszy   się też prognozy pogody w radiu zwłaszcza w RMF FM, mimo, że ta stacja nadaje właśnie z Krakowa. (Dlatego tej stacji nie słucham)

           W głównych wydaniach wiadomości  na TVP1 czy Panoramie na TVP 2 a także innych stacjach żaden dziennikarz nie wypowie nazwy miasta Kraków. Dla nich ważny jest Rzeszów, Śląsk. Jeśli z bólem serca muszą podać prognozę pogody w Małopolsce pokazują temperaturę w Tarnowie lub Zakopanem.

         Jednak, gdy przyjeżdżają dostojnicy państwowi  z innych krajów nasi politycy bardzo chętnie pokazują Rynek Krakowski czy zapraszają do restauracji  Wierzynek  lub  na Wawel, bo tylko Kraków ma warunki, aby przyjąć dostojnych gości z całego świata.

         Ja mam taką propozycję, jeżeli ten Kraków tak bardzo całej Polsce przeszkadza i cała Polska chce o tym mieście zapomnieć to może Kraków powinien odłączyć się od Polski i zostać tzw. terenem zamorskim innego Kraju np. Francji. Często mam przyjemność oglądać francuską telewizję i tam akurat prognozę pogody dla miasta Krakowa pokazują. To niesłychane abym musiała oglądać francuską telewizję, aby dowiedzieć się, jaka pogoda jest w Krakowie, bo z  polskich  programach  tego dowiedzieć się nie można.

           Ja bym nie miała nic przeciwko temu, aby przyłączyć Kraków do Francji. Pasowalibyśmy do Francji, bo Francja tak jak Kraków kocha artystów i sztukę lub moglibyśmy dołączyć do Włoch. Włoski to piękny język a jednocześnie podobno łatwy do nauczenia .

To, co napisałam nie jest niestety możliwe, ale po fantazjować można. Prawda? 


6 komentarzy:

 1. Zgadzam sie z twoim oburzeniem całkowicie! Wprawdzie mieszkam w innym rejonie, ale brak Krakowa na mapie to dziwne.
  Ja w lokalnej TV tez oczekuje swojego miasta i bylismy wszyscy kiedy oburzeni, gdy go nie pokazywali.
  Ale jak moze nie byc Krakowa na pogodowej mapie Polski?!
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest utrudnienie dla ludzi ,którzy przyjeżdżają do Krakowa jako turyści ,ale przede wszystkim dla ludzi z tego miasta i okolic Krakowa ,którzy z tym miastem są związani , jadą do pracy ,do szkoły .
   Nie podoba mi się to stąd mój post .

   A może warto byłoby taki oficjalny protest złożyć ?

   Usuń
 2. hm..zaciekawiło mnie to,musze poobserwowac te niegodziwe działania..zazdroszczą nam czy co...D

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie zauważyłaś ? Oglądnij sobie Wiadomości lub Panoramę lub posłuchaj RMF FM zauważysz .
  Kraków jest miastem najbardziej znanym wśród obcokrajowców stąd ta zazdrość. Inne miasta nie mają tej renomy . Mój znajomy z Warszawy sam przyznał ,że w Warszawie nie ma zbyt wiele do pokazania a Kraków to miasto turystyczne . To na pewno jest zazdrość !
  Powodem może być również to ,ze PO nigdy nie wygrywa w Krakowie stąd też niechęć Warszawy do Krakowa ( i nie mam na myśli ludzi mieszkających w Warszawie ,ale władze .)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mojego miasta też nie pokazują, ale do rangi Krakowa mu daleko.
  Nie miałam pojęcia, że tak jest, aż muszę zwrócić uwagę przy oglądaniu pogody. Ciekawe, z czego to wynika. Większość stacji to stacje warszawskie, a Warszawiacy podobno Krakowa nie lubią - może to dlatego... ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest taka opinia ,ze Warszawiacy za Krakowem nie przepadają ,ale stacja RMF nadaję z Krakowa a nigdy nie powie jaka pogoda jest w tym mieście .
   Sama nie wiem z czego to wynika ...
   Pozdrawiam serdecznie . ;-)

   Usuń