czwartek, 19 czerwca 2014

Dekalog zwierzaka !


          Niedługo rozpoczną się wakacje okres wyczekiwany, wytęskniony i zaplanowany. W tym, jednak czasie wielu ludzi nie wie, co zrobić ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi, a dla niektórych rzeczami, zabawkami...

           Żyjemy podobno w katolickim kraju, gdzie ponad 90% ludzi uważa się za wierzących, ale mimo to nie przekłada się to na szacunek do zwierząt nie mówiąc już o szacunku do ludzi …

           Zwierzęta traktuje się instrumentalnie, a jak są niepotrzebne, przeszkadzają ( zwłaszcza w czasie wakacji) wyrzuca się je na ulicę. A takich debili jest na tym świecie sporo.
          Uważam, że takich osobników powinno się spisywać, karać więzieniem, a przede wszystkim takie osoby nie powinny mieć prawa posiadać jakiegokolwiek zwierzaka w przyszłości. Powinna być rejestracja zwierząt, ale przede wszystkim ich właścicieli.
         Nie chcę mi się nawet wspominać już o takich obrzydliwościach jak przerabianie zwierząt na smalec, bo podobno niektórzy idioci wierzą, że pomaga im na reumatyzm. Dlatego, aby nie rozpisywać się i nie rzucać z tego powodu bluzgami na prawo i lewo, bo aż mnie korci, pozwolę sobie tylko wkleić dobry demot. Każdy z nas powinien sobie wziąć te rady do serca, zanim przygarnie jakiegokolwiek zwierzaka.


4 komentarze:

 1. masz racje Ivano...zwierzęta to nie przedmioty...powinno się karac ludzi za to,co wyrządzają zwierzakom.
  Jaki kto jest dla zwierząt,taki sam jest do ludzi...ja w to wierzę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Człowiek ,który źle traktuje zwierzęta traktuję także źle ludzi np ludzi starszych . Wiele takich przypadków widziałam ...
   Pozdrawiam miło ;-)

   Usuń
 2. Mam akurat zabrac psa corki na wakacje do mojej gajowki, Nie wiem, jak biedna psina zniesie to rozstanie, bo ona z nim nawet śpi. A ja tam chce ją przygotowac do spania na hollu. I jeszcze do tego tam są ulubione koty Kima. Boję się myslec. Pewnie przywioze ją z powrotem szybciej niż zawiozę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak psinka śpi z twoją córka to będziesz miała z nia problem ,bo będzie strasznie tęskniła .Może niech piesek śpi z tobą... ;-)
   Pozdrawiam wakacyjnie ;-)

   Usuń