poniedziałek, 11 września 2017

Grecki taniec...


          Słońce, ciepłe morze, nadmorskie kafejki i sklepiki z pamiątkami, taniec, muzyka… Któż nie kocha lata ?  To najpiękniejsza pora roku niecierpliwie wyczekiwana a krajami, które są takim rajem wakacyjnym to Włochy, Hiszpania, do pewnego stopnia Chorwacja i Grecja.

          Czas wakacji to czas spontanicznej zabawy i przygody a do przygody zazwyczaj wystarczy dobre miejsce muzyka i tylko jeden odważny i spontaniczny człowiek, który pociągnie cały tłum za sobą, Wbrew pozorom nie jest to trudne wystarczy odrobina odwagi. Tak jak w tym filmiku …(Warto obejrzeć naprawdę polecam)Witam po wakacjach. Jak spędziliście ten najcudowniejszy czas w roku?

4 komentarze:

 1. Oryginalna grecka nazwa tego tańca brzmi "sirtaki", ale w świat ruszył pod nową nazwą za sprawą znanego filmu ze ścieżką dźwiękową Mikisa Theodorakisa, bardzo ważnej postaci w greckiej kulturze.
  Witaj. W tym roku nie było zbyt cudownie, zbyt mało słonecznie, ale też było miło.
  Krabikord

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak wiem; -) Czasami film staje się ponadczasowy i zastępuje tytuł piosenki, utworu, którego użyto we filmie. Chyba tak samo jest z muzyką z Ojca Chrzestnego …

   Lipiec w tym roku był deszczowy i zimny, ale sierpień dał nam odrobinę lata. Od 5 lat nie ma dobrej pogody ani w wakacje, czyli letnie miesiące ani zimą nie ma już skrzypiącego śniegu. Zatarły się pory roku przez ocieplenie klimatu. Zmiany klimatu są coraz większe a Puszcze sobie nadal tną …ech …

   Usuń
  2. Często tak jest, że motyw przewodni jakiegoś znanego filmu nazywa się popularnie od filmu, chociaż kawałek ma oryginalnie inny tytuł.
   Kiedyś był taki film "1492: Wyprawa do raju" o Krzysztofie Kolumbie, a ścieżkę dźwiękową skomponował Vangelis. Gdy słyszałem gdzieś utwór wiodący, to nazywałem go "Krzysztof Kolumb". Ale oryginalnego tytułu nie znam do tej pory.
   Krabikord

   Usuń
  3. Dokładnie!Czasami bywa też tak, że wers piosenki jest potocznie uważany za tytuł, chociaż tytuł nazywa się zupełnie inaczej. Np. piosenka Maryli Rodowicz wsiąść do pociągu byle jakiego. Prawdziwa nazwa tej piosenki to Remedium. Po prostu ludzie upraszczają tytuły dla wygody .

   Usuń