wtorek, 7 marca 2017

Międzynarodowy Strajk Kobiet, czyli nie składamy parasolek!         Dzień kobiet 8 marca to czas Manif, protestów kobiet, które wysuwają, co roku swoje postulaty głośno mówiąc, jakich chciałyby zmian. W tym roku będzie to dzień szczególny, ponieważ będziemy protestowały przeciwko konserwatywnym posunięciom Prawa i Sprawiedliwości, ale i także innym rządom konserwatywnym, które zdobyły władze na świecie. 
              W telewizji publicznej Ogólnopolski i Międzynarodowy Strajk Kobiet jest przedstawiany w bardzo niekorzystnym świetle.  Dziennikarze sugerują, że kobiety domagają się tylko prawa do aborcji na  życzenie. Co jest podłym kłamstwem, ponieważ postulatów jest bardzo wiele i mają bardzo szeroki zakres, charakter z  tego też powodu postanowiłam wkleić wszystkie Postulaty Międzynarodowego i Ogólnokrajowego Strajku Kobiet.
              Myślę, że kobiety już jasny sygnał partii rządzącej wysłały, że nie chcemy, nie zgadzamy się na życie w konserwatywnym kraju, na budowanie konserwatywnego państwa prawa z tylko jednym tradycyjnym modelem rodziny i stosunków społecznych. 
           Czarne protesty pokazały, ze mamy siłę na sprzeciw wobec  takiej polityki i jesteśmy skuteczne, więc jeśli rząd Prawa i Sprawiedliwości chce długo rządzić Polską MUSI zrezygnować z idei Państwa Konserwatywnego a przynajmniej tych elementów, które godzą w prawa i interesy kobiet. 

          O to postulaty Międzynarodowego i  Ogólnokrajowego  Strajku kobiet (Oczywiście ja  jak najbardziej je popieram)

Żądamy:
1. Pełni praw reprodukcyjnych:
– utrzymania standardów opieki okołoporodowej
– dostępu do nowoczesnej bezpłatnej antykoncepcji i zabiegów sterylizacji
– dostępu do bezpiecznego przerywania ciąży
– dofinansowania in vitro
– badań prenatalnych najnowszej generacji
2. Państwa wolnego od zabobonów:
– rzetelnej edukacji seksualnej
– edukacji szkolnej zgodnej z wiedzą naukową
– opieki medycznej, nie watykańskiej
– likwidacji tzw. „klauzuli sumienia”
– religii w parafiach i na koszt Kościoła
– niezależnej komisji ds. pedofilii w Kościele
– wymierzenia bezwzględnych kar sprawcom i osobom winnym ukrywania przestępstwa pedofilii w Kościele
3. Wdrożenia i stosowania Konwencji Antyprzemocowej:
– przesunięcie finansowania budżetowego z Kościoła na organizacje zajmujące się walką z przemocą wobec kobiet i przemocą domową
– bezwzględnego ścigania i karania sprawców przemocy domowej
– bezwzględnego ścigania gwałcicieli i wdrożenia procedur zapobiegających wtórnej wiktymizacji
– ochrony ofiar i izolacji sprawców
– współpracy rządu z organizacjami pozarządowymi przy wdrażaniu Konwencji Antyprzemocowej
– ścigania mowy nienawiści jako źródła przemocy
4. Poprawy sytuacji ekonomicznej kobiet:
– zabezpieczenia emerytalnego nieodpłatnej pracy kobiet
– realnego zabezpieczenia społecznego rodzin osób z niepełnosprawnościami
– skutecznego ściągania alimentów przez państwo i karania dłużników alimentacyjnych
– podniesienia progu uprawniającego do świadczenia z Funduszu Alimentacyjnego do średniego wynagrodzenia
– równości płac bez względu na płeć


          Kobiety nie składają  czarnych parasolek w tym moja skromna osoba  ( czarne parasolki stały się symbolem  czarnego poniedziałku , czarnego protestu )  a ten rząd dalej nie pójdzie i ja swoją czarną parasolkę w dniu 8 marca rozłożę i mam nadzieję ,że Wy też .;-) 

4 komentarze:

 1. Oczywiście, że rozkładam czarną parasolkę.
  :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fajnie ,że z nami byłaś i jesteś ;-) Czerwoną kartkę rządowi wysłałyśmy. Mam nadzieję ,że zmądrzeją ;-)
   Pozdrawiam ciepło.

   Usuń
 2. Aborcja na życzenie to bardzo ważny punkt, ale także element pewnej gry propagandowej pomiędzy ludźmi kobietom życzliwym i "życzliwym inaczej". Pominąć go nie można, ale gdy się o nim mówi zbyt wiele od razu pada zdanie: "bo tym babom tylko o skrobanki chodzi". Dlatego hasła ostatnich protestów kładły nacisk na szeroko rozumiane słowo "przemoc", co było dobrym rozwiązaniem. Bo przemoc to nie tylko "damski boks", ale także prawny nakaz rodzenia.
  Krabikord

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Temat aborcji stał się głównym hasłem feministek zwłaszcza po tym jak rząd PiS rękami organizacji pro lajfowych próbował zaostrzyć ustawę antyaborcyjną. Jednak konserwatywne media nie zauważyły innych bardzo ważnych postulatów kobiet skupiły się tylko na postulacie aborcji. Jest to wina też feministek, które niezbyt precyzyjnie się wyrażały wygłaszając swoje żądania . Ja np. uważam, że warto byłoby powiedzieć, że nie chcemy żyć w konserwatywnym państwie i że nie zgadzamy się na idee państwa konserwatywnego a przynajmniej tych elementów, które godzą w prawa kobiet. Myślę, że wypowiedzenie takiego zdania wywołałoby większe wrażenie niż mówienie wciąż tych samych postulatów,
   Oprócz postulatu aborcji dla mnie ważny był postulat walki z przemocą wobec kobiet i dzieci. Nie podoba mi się, że PIS cofnął dotacje dla organizacji, które pomagają ofiarom przestępstw np. Niebieskiej Lini, Z tego, co mi wiadomo minister Ziobro, mimo iż nienawidzi przestępców nie chce się zgodzić na izolacje ofiary od oprawcy oraz prawa do tego, aby oprawca nie miał prawa zbliżać się do ofiary.
   Bardzo ważną sprawa jest także sprawa alimenciarzy, którzy bezkarnie uchylają się od utrzymywania własnych dzieci. Jest na to przyzwolenie społeczne poza tym, co dla mnie jest najistotniejsze od mężczyzn nie wymaga się odpowiedzialności tzn. nie mają OBOWIĄZKÓW względem dzieci, lecz tylko prawa. Jeśli dziecku staje się krzywda zawsze szukają matki, ale ojciec ma prawo niczego nie widzieć, nie reagować jest jakby wyłączony z automatu z śledztwa. To mi się nie podoba i uważam, że to trzeba zmienić.
   Jest jeszcze pewien postulat, z którym się nie zgadzam to jest postulat refundacji InVitro. Uważam, że skoro mamy tzw. komercjalizacje służby zdoriwa, która z automatu ma nie być dla wszystkich a jedynie mają być bezpłatne świadczenia podstawowe to uważam, że każdy, kto chce takiemu zabiegowi się poddać ( każdy ma prawo mieć do niego dostęp) to powinien sobie za niego zapłacić. Społeczeństwo nie powinno płacić za czyjąś fanaberie, a ten zabieg nie należy do zabiegów niezbędnych, podstawowych, które ratują życie.
   Prawa kobiet to ciekawy temat zwłaszcza, jeśli odejdziemy na chwilę od postulatu aborcji.
   Pozdrawiam feministycznie.;-)

   Usuń