czwartek, 22 września 2016

Chile w Krakowie ;-)

            Po wejściu Polski do Unii Europejskiej otworzyliśmy się  bardziej na świat. Ruch turystyczny zwłaszcza w Krakowie zawsze był duży, ale ostatnio, co mnie trochę zdziwiło jest sporo zagranicznych studentów, co jeszcze parę lat temu było znikomym zjawiskiem.  
            W końcu Erasmus i inne wymiany międzynarodowe dają szanse na pojechanie do jakiegoś kraju na studia a nawet dają możliwość przeniesienia się na zagraniczną uczelnie i dokończenia na niej studiów. 
            Czasy zmieniły się na lepsze jeszcze kilkanaście lat temu mało, kto miał możliwość studiować np. w Paryżu czy Mediolanie .Teraz niemal dla wszystkich jest to możliwe i jeszcze można uzyskać na to stypendium, co prawda niskie, ale jednak zawsze jakaś pomoc to jest.
           Zazwyczaj wymiany studenckie są między uczelniami europejskimi, ale z tego, co wyczytałam dla różnego rodzaju zapaleńców, dla których Europa to za mało jest możliwość wyjechanie na wymianę do bardziej egzotycznego zakątka świata i poznania tamtejszej kultury i ludzi  oraz poszerzenia  horyzontów i wiedzy o świecie .
           W te wakacje miałam okazję spotkać muzyków z Chile , którzy grali naprawdę świetną muzykę na krakowskich plantach aż szkoda, że nie nagrałam ich występu, ale zrobiłam zdjęcia.
           Ciekawa jestem, co ich do Polski sprowadziło Studia a może włóczenie się po świecie?  

Link;

4 komentarze:

 1. W Niemczech tez ich sporo swego czasu bylo na ulicach, jako ulicznych grajkow, ale koncerty na tych ulicach dawali przednie. W koncu jeden z nich wygral niemiecki "Mam talent" i jakos cicho sie z nimi zrobilo. Nie ma- znikneli.
  To wlasnie Leo Rojos, byl supertalentem Niemiec roku bodajze 2012. Jako ciekawostke moge podac, ze hajtniety byl w tych Niemchech z Polka, ale nie wiem czy nadal sa razem.
  https://youtu.be/SYDrQqJVZMc

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Latynosi są umuzykalnieni, mają taką naturę radosną, spontaniczną, co wypływa z ich serca. Oprócz muzyki to jeszcze literaturę mają świetną …;-)
   Fajny link mi wkleiłaś poszukam więcej klipów tego piosenkarza.
   Pozdrawiam serdecznie

   Usuń
 2. Może to przez te Światowe Dni Młodzieży? Nawet w moim mieście było sporo obcokrajowców z tego względu, już od początku czerwca zjeżdżali.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo możliwe.Wtedy przyjechało ogrom ludzi z całego świata. Chociaż miałam wrażenie ,że oni byli w Polsce znacznie dłużej ;-))))

   Usuń