wtorek, 14 stycznia 2020

Jak dbać o włosy (Jak pozbyć się siwych włosów ) ?


             Witam w Nowym Roku; -) . Na pewno  fajnie bawiliście się podczas sylwestrowej nocy , bo ja się bawiłam świetnie  ;-)))) . Sylwester już minął więc przejdźmy do tematu  mojego dzisiejszego postu , poświęconemu włosom . Postanowiłam kontynuować  temat kosmetologiczny w nowym roku .
              Wielu mężczyzn i wiele kobiet ma problemy z włosami, które są  coraz słabsze u mężczyzn zazwyczaj jest to kwestia genetyczna a u kobiet  głównie kwestia choroby np. niedoczynności / nadczynności tarczycy, która staje się epidemią wśród kobiet .  Ja dbać o włosy i jak zapobiegać wypadaniu i osłabieniu włosów?  Jak cofnąć  siwienie włosów? 
             Cofnięcie siwienia włosów jest możliwe bez uciekania się do farb . Wiele sposobów  na ładne włosy możemy znaleźć w Internecie większość z nich jest mało skuteczna lub pomagają doraźnie. Jakiś czas temu znalazłam artykuł na stronie Marty Brzozy, która zajmuje się naturalnym leczeniem różnych chorób . Artykułu  niestety już nie ma, został usunięty , ale ze strony można pobrać poradnik jak przeciwdziałać siwieniu włosów i ich wypadaniu.
              Strona Marty Brzozy jest podstroją strony Roberta Brzozy poglądy zawierane na tym portalu dotyczących polityki, teorii spiskowych są niewiarygodne, ale Pani Marta Brzoza i jej córka Katarzyna ( z zawodu pielęgniarka i studentka Biologii na amerykańskim uniwersytecie) są osobami, wiarygodnymi i mają dużą wiedzę . Piszę o tym, bo mimo wielu niedorzecznych  bzdur, które można tam przeczytać nie należy definitywnie odrzucać wszystkiego . Zacznijmy, więc. Najpierw przedstawię Wam witaminy , które należy zażywać a potem przejdziemy do szamponów..

Witaminy na włosy

- witamina C
Dawki: 5-10 gramów dziennie.

- witamina D3
Dawki: 5000 IU x2 dziennie lub 10000 IU x1 dziennie.

- witamina K2 MK-7
Dawki; 100 MCG x1 dziennie.

- witamina A
Dawki: 5000 IU x1 dziennie.

- witamina E
Dawki: 400 IU x1 dziennie.

- witamina B-Complex
Dawki: 100 MCG x1 tygodniowo.

- selen
Dawka: 50 MCG x1 dziennie.

- miedź
Dawka: 2,5 mg x1 dziennie.

- cynk
Dawki: 50 mg x1 dziennie.

A teraz dokładniejsze wyjaśnienia P Marty Brzozy ;

Najważniejsze jest, abyś codziennie używała/używał odpowiednie witaminy i minerały. Naturalne terapie mają to do siebie, że działają po dłuższym czasie. Kuracje najczęściej liczymy w miesiącach a w niektórych przypadkach nawet w latach. Dzięki temu efekt jest stały, bez skutków ubocznych.  Dlatego cierpliwość jest kluczowym słowem.
Jeżeli w jednym miesiącu będziesz przykładać się do zażywania witamin a w drugim miesiącu odpuścisz, to nie możesz liczyć na efekty. Naturalny proces zmian w organizmie wymaga czasu.
Jeżeli mieszkasz w ciepłym klimacie lub w danym okresie często przebywasz na słońcu, to możesz zmniejszyć lub zaprzestać branie witaminy D3.
Tak samo, jeżeli masz dostęp do zdrowych owoców i jesz je w dużych ilościach, to ogranicz używanie witaminy C.
Wszystko, co dostarczasz organizmowi w naturalny sposób jest sto razy lepsze od formy tabletkowej.


 Jak pielęgnować włosy?  Szampony !

1 – Szampon do włosów Barwa siarkowa:

Jest to szampon siarkowy antybakteryjny. Usuwa nadmiar łoju i obumarły naskórek. Wspomaga redukcję łupieżu i zapobiega jego nawrotom.
Jego skład to:
Siarka - działa przeciwgrzybiczo i przeciwbakteryjnie, reguluje pracę gruczołów łojowych zmniejszając wydzielanie sebum. Multifruit Extract - działa antybakteryjnie i keratolitycznie, oczyszcza i zwęża rozszerzone pory, a także przyspiesza złuszczanie obumarłych komórek naskórka oraz redukuje blizny potrądzikowe. Alkohol - działa antyseptycznie, dezynfekuje i wysusza. Gliceryna - delikatnie oczyszcza i nawilża skórę czyniąc ją miękką i aksamitną.
D-panthenol - łagodzi i koi podrażnienia, działa przeciwzapalnie, a także pobudza wzrost i odnowę komórek naskórka i skóry właściwej.

2 – Szampon FarMed:

Opis:
Łagodny szampon do codziennego stosowania dedykowany na szerokie spektrum problemów ze skórą głowy (skóra wrażliwa, normalna, włosy z tendencją do przetłuszczania się, łupieżem i łojotokiem).
Innowacyjna kombinacja składników aktywnych hamuje nadmierne złuszczanie naskórka, łagodzi podrażnienia oraz przywraca włosom świeżość i zdrowy wygląd.
Szampon wykazuje silną aktywność przeciwłojotokową, likwiduje objawy łupieżu i zapobiega jego nawrotom. Szampon do użytku codziennego.
0% parabenów, BHA, oleju parafinowego, barwników, silikonów. Odkrywamy Zdrowie
MartaBrzoza.pl/OnaLubi.pl © 2017 Edycja II – TOM 6 Strona 20

Efekty:
 wyraźnie zmniejszony łupież i tendencja do jego nawrotów,
 przywrócona naturalna równowaga skóry głowy,
 złagodzenie podrażnień i swędzenia,
 włosy mniej podatne na przetłuszczanie,
 świeże, zdrowe i mocne,

Składniki aktywne:
 Octopirox - eliminują patologiczną mikroflorę obecną w obrębie zmian łupieżowych.
 Witaminy A, E i F - dogłębnie odżywiają i regenerują włosy, poprawiając ich kondycję.
 Ekstrakt z łopianu - wykazuje działanie antybakteryjne, jednocześnie wzmacniając osłabione włosy.

Dodatkowe wyjaśnienia ;

- Na łysienie narażeni są mężczyźni i kobiety, które mają podwyższony kortyzol. W takim przypadku jedz dużo produktów bogatych w magnez, (orzechy, warzywa o ciemnozielonych liściach, owoce morza, woda mineralna). Wraz z magnezem można zażywać witaminę B6, która wspomaga jego wchłanianie.
Polecam za to naturalne metody zapobiegania wypadaniu włosów.

- Kurkuma – zawiera kurkuminę, jest uniwersalną substancją o działaniu przeciw zapalnym.
- Imbir – pochodna wyżej wymienionej, działanie przeciw zapalne.
- Cynk – nie powinno go zabraknąć, bo w naturalny sposób reguluje działanie DHT na poziomie mieszka włosowego (jest w białku pochodzenia zwierzęcego).

- U kobiet przed menopauzą niedobór żelaza może być przyczyną wypadania włosów. Trzeba wykonać badanie stężenia żelaza ferrytyny. Niski jego poziom poniżej 40 mikrogramów.

***

            Pani Marta Brzoza twierdzi, że te metody działają tzn. włosy są zdrowsze, nie wypadają, odrastają mocniejsze i cofa się siwizna włosów. Moim zdaniem nie zaszkodzi spróbować. Cały ebook możecie ściągnąć ze strony Roberta Brzozy trzeba się zalogować, ale warto.  A jakie Wy polecacie szampony i odzywki do włosów? Interesuję mnie szczególnie temat odzywek, bo szukam dobrej odzywki dla siebie. 

Źródła 
ebook jak pozbyć się siwych włosów
Strona Marty Brzozy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz