środa, 15 lutego 2017

Moje plany czytelnicze...;-)


          Ostatnio poczułam się trochę znużona czytaniem książek poświęconym takim zagadnieniom jak dietetyka, zielarstwo, Wicca, pogaństwo czy tez książki autorstwa Beaty Pawlikowskiej, którą z resztą  bardzo lubię. Moje pozycje książkowe stały się ostatnio zbyt monotonne, dlatego postanowiłam sięgnąć po pozycje książkowe, które poruszają inną tematykę.
             Po klikałam sobie w Internecie oraz przeszukałam moje zbiory książkowe i stwierdziłam, że te książki powinnam przeczytać. 

 O to moja lista książek na najbliższy czas;

  1. Oriana Fallaci - Podróże po Ameryce
  2. Oriana Fallaci - Wywiad z sobą samą
  3. Ernesto Che Guevara -Dzienniki (wszystkie)
  4. Aleida March Mój Che.- Bardzo intymnie
  5. Simone de Beauvoir - Druga Płeć
  6. Silvia  Płath -Szklany Klosz
  7. Ryszard Kapuściński - Cesarz
  8. Ryszard Kapuściński - Wojna futbolowa
  9. Zygmunt Tyrmand- Zły
  10. Arturo Perez Reverte - Klub Dumas
  11. Carlos Ruis Zafon –Cień wiatru
  12. Righini Mariella - Cappuccino.
  13. Joanne Harris - Czekolada.
  14. Joanne Harris - Rubinowe Czółenka 
  15. Joanne Harris - Brzoskwinie dla księdza proboszcza 

Książki, które mam w swojej biblioteczce

  • John Cheever - Wykształcona Amerykanka
  • Edith Wharton - Stara Panna
  • Arkady Friedler - Spotkałem szczęśliwych Indian
  • Pio Baroja -Burzliwy żywot Baska Zalacaina
  • Stendhal - Czerwone i Czarne
  • Jerzy Janicki - Polskę drogi
  • FS Fritzgerald  -Ostatni z Wielkich
  •  Brigitta Trotzig -  Opowiadania szwedzkie Barbara

             Niektóre książki trudno znaleźć w księgarniach czy też bibliotekach ( o wygórowanych cenach książek już nie będę wspominać) np. książki Ernesta Che Guevara trudno jest zdobyć… W takim przypadku dobrym wyjściem jest Internet i portal chomikuj . Problem polega na tym, że ja nie cierpię  czytać książek z komputera a przecież nie będę kserowała tak wielu pozycji książkowych.. 
           Dobrym wyjściem dla mnie byłoby zaopatrzenie się w czytnik obsługujący PDF i doc., Z resztą taki czytnik poratowałby moją kieszeń i mieszkanie, które już niemal zawala się od książek ech… A może moglibyście mi polecić jakiś dobry czytnik? Który jest najlepszy?                        
          Ciekawa jestem tez, co Wy teraz czytacie lub chcielibyście przeczytać? Na jakie pozycje książkowe polujecie? Jakie pozycje książkowe, autorów polecacie do czytania? Oraz czy czytaliście książki, które ja zamierzam przeczytać i jakie macie po nich wrażenia, opinie? Dużo zadałam Wam pytań, ale myślę, że warto na ten temat porozmawiać …;-)

20 komentarzy:

  1. Przyjemnie trafić na blog osoby, która tak dużo czyta i ma tak bogate plany czytelnicze.
    Jeśli chodzi o mnie to od dawna znam wszystkie książki Kapuścińskiego, Zafona i wiele innych które planujesz przeczytać lub które masz w bibliotece.
    Mam zwyczaj czytać kilka książek jednocześnie. Aktualnie np. "Wschód" Stasiuka, "Sekretne życie drzew" Petera Wohllebena, "Miasto archipelag" Filipa Springera. "Kobiety kresowe"..."Atlas wysp odległych" Judith Schlansky...
    Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Witam serdecznie na moim blogu; -) Dużo czytam, ale przyznam się szczerze, że moje upodobania literackie są hm mocno kosmopolityczne i raczej są to książki bardziej z kręgu cywilizacyjnego zachodu. Rzadko, więc sięgam po literaturę wschodnia, polską, co nie oznacza, ze nie mam ulubionej książki autorów bardziej wschodnich np. bardzo lubiłam Kamienie na Szaniec Kamińskiego, ( od której tak naprawdę zaczęłam lubić czytać książki) i Barbarę Wachowicz cykl Wierna Rzeka Harcerstwa z literatury rosyjskiej lubię Mistrza i Małgorzatę Bułhakowa oraz bardzo mi się spodobała sztuka Trzy siostry Czechowa. Dlatego chciałam w tych planach czytelniczych uwzględnić książki literatury polskiej. Z Kapuścińskim miałam problemy tzn. z wyborem jego reportaży, bo on głównie wschód, Kaukaz miał zwyczaj opisywać a ja , mimo ze doceniam literaturę wschodu i wcale jej nie neguję to jednak obawiałam się, że nie przebrnę jego książek, tematyka wschodu jest mi odległa stąd wybór Cesarza i Wojny futbolowej.
      Natomiast, jeśli chodzi o sposób czytania to często czytam kilka książek naraz odkładając je a potem do nich wracając może to taki głód czytelniczy?;-)
      Dziękuję ci za podanie książek, które czytasz na pewno się z nimi zapoznam. Pozdrawiam serdecznie i zapraszam ponownie

      Usuń
    2. Ja czytam zawsze tylko jedną książkę.
      Kapuścińskiego jak na razie czytałam-Cesarz i Szachinszach."Poluje" na Podróże z Herodotem

      Usuń
    3. asento i twój sposób czytania jest najefektywniejszy. Problem polega na tym ,że jest tyle ciekawych książek ,że trudno czasami się powstrzymać od czytania kilku jednocześnie.;-)

      Usuń
  2. fakt, w księgarniach jest sporo książek,ale ceny nieraz zwalają z nóg, zatem rzadko kupuję,ale nieraz cos sie trafi, jest na Grodzkiej sklep taniej książki, czasem tam buszuję,ale jestem tam za rzadko,mam żal do siebie...w internecie niestety nie czytam książek, tu jestem klasykiem, książka tylko w realu,ale może to ten mój wiek?
    dostałam pod choinke "50 twarzy Greya", filmu nie znam, powoli sie zabieram do tego,tylko po to by wyrobic sobie swoje zdanie, kontrowersji wokół tego "dzieła" było dość sporo...teraz jakas druga cześc chyba idzie w kinach...ano zobaczymy...
    pozdrawiam;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ceny książek Krakowianko są zawrotne, dlatego mocno zastanawiam się zanim coś kupie. Ostatnio poluję na Bride i Czarownice z Portobello szukam trochę tańszej wersji kieszonkowej, bo są to książki bardzo ciekawe, ale raczej takie, które czyta się raz i raczej do nich nie wraca. Ebokow nie lubię, nie lubię czytać z komputera wzrok się męczy a poza tym nie jest to wygodne tu wersja papierowa wygrywa. Myślę o o zakupie czytnika tylko czy w takim czytniku dobrze się czyta ? Podobno są problemy z wersją PDF i doc.., Jeśli chodzi o tanią księgarnie dobra jest także na ul szewskiej , która mniej więcej znajduję się naprzeciwko Macdonalda.
      50 twarzy Greya poszukam i zapewne przeczytam. ;-)
      Pozdrawiam serdecznie.

      Usuń
    2. Ja Greya obojętnie ile on twarzy ma, czytać nie będę.Szkoda czasu.

      Usuń
    3. A dlaczego Greya nie zamierzasz przeczytać ? Nie podobał ci się film?

      Usuń
    4. Nie oglądałam filmu i nie mam zamiaru oglądać.Bo po co?Ten film (jak i książka)nie niosą w sobie żadnych interesujących treści.

      Usuń
    5. Jeśli nie czytałaś książki i nie oglądałaś filmu to nie możesz powiedzieć, że książka nie zawiera żadnych treści. Trzeba najpierw dany utwór przeczytać, obejrzeć film a potem dopiero wydać opinie. Myślę, ze przeczytałaś recenzje tej książki, nie spodobała ci się i się uprzedziłaś. Może spróbuj się przełamać a nóż ci się ona spodoba.;-)

      Usuń
    6. Grey to taki harlequin seksem w tle.Takie książki (i filmy) omijam z daleka.Jak już pisałam szkoda na nie czasu.Ale to oczywiście tylko moja opinia.Rozumiem to ,że innym może się podobać.

      Usuń
  3. Jestem właśnie po lekturze książki "Dziewczynka" o znanej sprawie Romana Polańskiego. Samantha Geimer opowiada o niej ze swojego punktu widzenia. Nic wiecej nie dodam, to trzeba najpierw przeczytać, by rozmawiać o książce i o tej sprawie.
    Planów czytelniczych nie mam. Widzę tylko wielką stertę książek, które chciałbym przeczytać. Leżą też na niej te, o których nie wiem, że zostały napisane. Plan oznacza, że wiem od której zacznę, a ponieważ nie wiem, to znaczy że planu nie ma.
    Czytnik tabletowy to dobry pomysł, ale nie do wszystkich książek. Są książki w których nie tylko o samo czytanie tekstu chodzi.
    Krabikord

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Z tą książką, którą przeczytałeś warto byłoby się zapoznać. Ta afera z Polańskim nadal trwa, chociaż minęło już wiele lat, …Jeśli chodzi o mój plan zmobilizowało mnie do niego porządki w mojej biblioteczce . Książek mam bardzo dużo i niektórych, mniej ważnych warto byłoby się przed przeprowadzką pozbyć ….
      Co do czytnika masz racje są książki, które mogą być w wersji ebooka a są takie, które w tradycyjnej biblioteczce muszą się znaleźć.
      Pozdrawiam serdecznie

      Usuń
  4. Super lista. Moja ulubiona książka to "Cień wiatru". Niby mówią, by nie oceniać książek po okładce, ale mnie się spodobała właśnie okładka i tytuł mnie urzekł. Zażyczyłam sobie ją zatem na prezent urodzinowy jeszcze chyba na studiach, a potem okazało się, że było warto... ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Z tego co słyszałam to Zafon jest tak samo popularny jak Paulo Coelho i dodatkowo jest pisarzem hiszpańskojęzycznym . Lubię hiszpańskojęzyczną literaturę ,dlatego chciałabym tą książkę przeczytać .
      Pozdrawiam serdecznie

      Usuń
    2. Jeżeli chodzi o Zafona to mam trzy wydane książki z cyklu Cmentarz Zapomnianych Książek Czekam cierpliwie jak przetłumaczą czwartą i przeczytam hurtem.

      Usuń
    3. Muszę go koniecznie przeczytać , najlepiej wszystkie części .;-)

      Usuń
  5. Złego skończyłam czytać pod koniec grudnia ubiegłego roku.Trzeba się skupić czytając,żeby się nie pogubić w mnogości bohaterów.Zakończenie trochę mnie rozczarowało,ale to lektura obowiązkowa.
    Czerwone i Czarne kiedyś już czytałam,ale może w przyszłym roku do niej powrócę.
    Simone de Beauvoir - Druga Płeć jeszcze nie czytałam,ale gdzieś na półce u mnie stoi.Z tego co kojarzę raczej jest ona pokaźnych rozmiarów.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Podobno Zły jest polecany na studiach dziennikarskich , więc stwierdziłam ,że trzeba po nią sięgnąć . Stendhala wybrałam dlatego ,że to powieść francuska a ja interesuję się kulturą Francji. Natomiast Druga Pleć to najważniejsza książka dla feministek ,więc nie mogłam nie mieć jej w planach ,aby ja przeczytać zwłaszcza,że sama jestem feministką . ;-)
      Pozdrawiam serdecznie i zapraszam ponownie.

      Usuń