niedziela, 22 stycznia 2017

Dieta wodna ( bez efektu Jojo )

            Początek nowego roku to zawsze czas podsumowań, nowych planów i postanowień noworocznych. Jednym z najbardziej popularnych  noworocznych postanowień  jest zrzucenie zbędnych kilogramów. W tym czasie zazwyczaj zapisujemy się do fitness klubu lub też postanawiamy ,że będziemy regularnie ćwiczyć w domu , szukamy idealnej diety dla siebie…               Często niestety  po jakimś czasie rezygnujemy , poddajemy się nie wierząc w to, że osiągniemy zamierzony cel. Jakakolwiek zmiana niestety nie jest rzeczą banalnie  łatwą, wymaga wysiłku , ale  nie jest to wbrew pozorom takie trudne jak by się mogło wydawać.


             Pomogę Wam w łatwy sposób, tani i bezpieczny, bez efektu  Jojo , bez trzymania się jadłospisów  i diety  pozbyć się kilku kilogramów ze swojego ciała. Jest to możliwe, chociaż będziecie musieli polubić pewien bezbarwny, bez zapachu i smaku  napój, czyli wodę.                           Większość ludzi nie lubi wody preferują soki lub  gazowane , słodkie  niezdrowe napoje  to gasi ich pragnienie  ,ale uwierzcie mi naprawdę warto się przestawić i zamiast pić kolejny  napój z cukrem warto sięgnąć po kilka łyków wody  zgasi ona pragnienie a jednocześnie szybko schudniecie . Przy okazji pozbędziecie się takich dolegliwości jak ; zaparcia , wzdęcia , wypukacie  toksyny z organizmu oraz poprawicie trawienie.

Jak  pić wodę?
  1.  Rano  przed śniadaniem - szklanka wody z plasterkiem cytryny lub 2 listkami mięty wypita na czczo wspomoże funkcjonowanie układu pokarmowego w dalszej części dnia. Poza tym przyśpieszy oczyszczanie organizmu z toksyn.
  2. . Na pół godziny przed każdym posiłkiem - w ten sposób częściowo wypełnicie  żołądek, dzięki czemu podczas obiadu czy kolacji szybciej poczujesz nasycenie. To sprawdzona metoda na oszukanie głodu.
  3. . Półtorej godziny po posiłku - w ten sposób zapobiegniesz podjadaniu do czasu kolacji.
  4. .Wieczorem, 30 minut przed położeniem się spać. W ten sposób woda przygotuje organizm do odpoczynku i regeneracji.
  5. . Zawsze wtedy, gdy pojawi się uczucie głodu.
            Warto trzymać  blisko siebie w pracy butelkę wody, w domu powinniśmy umieszczać dla wygody szklanki lub butelki z wodą w wielu miejscach, szczególnie w sypialni, kiedy po nocy nasz organizm potrzebuje nawodnienia.
            Pijmy przynajmniej  8 szklanek  wody dziennie ! Zaleca się picie niewielkimi porcjami celem bardziej optymalnego nawodnienia naszego organizmu.. Woda powinna mieć temperaturę pokojową czyli nie za zimną  a jednocześnie nie za ciepłą ( nie podgrzewamy wody ,aby była ciepła)

            Wydaję się trochę trudne prawda? Zwłaszcza dla tych osób ,które  nie lubią wody .ale małymi kroczkami zaczniecie pić więcej tego zdrowego napoju . Na początek warto zacząć pić wodę przed pójściem spać oraz przed śniadaniem a potem powoli  zwiększać ilość wody w ciągu dnia . Gdy zaczniecie pić  wodę rano i wieczorem trudno będzie wam nie schudnąć .
Ja już zaczęłam pozostaje mi  życzyć Wam powodzenia .

Ps; W Internecie w artykułach poświęconych diecie wodnej podane są  przykładowe jadłospisy, ja jednak uważam, ze można sobie je odpuścić.Wystarczy zrezygnować z Fast foodów, zacząć pic herbatę zieloną lub czerwoną zamiast zwykłej, ograniczyć słodycze i cukier oraz zrezygnować z napojów  gazowanych  i słodzonych  i także osiągniemy znakomite efekty.

Źródła ;
Francuzki nie tyją Mireille Guilliano
Dieta wodna
dietetycznie.net-dieta-wodna/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz