sobota, 13 grudnia 2014

Światełko wolności

         33 lata temu 13 grudnia 1981 roku wprowadzono w Polsce Stan wojenny. Nie mnie oceniać słuszność tej decyzji, bo to nie były  moje czasy. Prezydent Polski Bronisław Komorowski zaapelował do wszystkich Polaków, aby w tym dniu zapalili w oknach światełko wolności. Ponieważ wolność w życiu każdego człowieka w tym mojego jest najważniejsza zapalam wirtualne światełko wolności. 


4 komentarze:

 1. to prawda Iv,wolnośc to jedna z naważniejszysz rzeczy w życiu,dzięki temu i w nas pali sie szczególne światełko...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bez wolności dusza człowieka umiera, dlatego jest tak ważna.
   Pozdrawiam ciepło.

   Usuń
 2. A ja wczoraj pierwszy raz poszłam do koscioła na mszę z tej okazji, chociaż te kolejne rocznice pamietam od początku. Taką poczułam potrzebę. A potem z przyjaciólmi kolacja "kombatancka", ile róznych wspomnień z tamtych czasów! Dużo refleksji jaki podły czas przezylismy, ale tez smiechu nad przypominaniem własnych doswiadczen rodem z Misia i Alternatyw. Pozdrowienia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli świętowałaś ten dzień, to dobrze, bo bez solidarności nie bylibyśmy dzisiaj w Unii Europejskiej, nie mielibyśmy otwartych drzwi na świat.;-) Ale czas PRL chyba też nie był taki zły .Wielu ludzi ma sentyment do tej epoki, na którą przypadała ich młodość.;-)
   Pozdrawiam grudniowo.

   Usuń