czwartek, 13 listopada 2014

Małe domki, czyli w poszukiwaniu minimalizmu

            Większość ludzi w pewnej chwili swojego życia marzy o tym, aby mieć dom, wille pod miastem. Życie na wsi wydaje  się sielskie, anielskie, spokojne, radosne, pozbawione trosk i utrapień. Czas na wsi  płynie wolniej. Fakt można sobie stworzyć swój świat, ogród, w którym w niedziele przesiaduje się na werandzie popijając kawę lub herbatę czy tez nalewkę jakiegoś naparu.

            Niemniej jednak nie jest to tak fajne i wspaniałe jakby mogło sie wydawać .... Zwłaszcza w dzisiejszych czasach kapitalizmu, bo życie na wsi jest droższe a dojazd do miasta pozostawia wiele do życzenia.  Willa, dom może stać się utrapieniem a nie idyllą, o której każdy marzy.
          Gdy popatrzymy na odremontowane domy możemy pozazdrościć ich właścicielom  pięknych willi tylko, gdy przyjrzymy się bliżej to okaże się, ze zazdrościć nie ma czego.
           Większość domów w podmiejskich okolicach są zbudowane w latach 60,70,80 -tych. Domy te  są ogromne, niefunkcjonalne  a remont ,przebudowa takiego domu jest bardzo ograniczona . Jeżeli jednak  zabieramy się za remont starego domu musimy się liczyć z ogromnymi kosztami, a efekty nie będą takie jak marzyliśmy .
 Ale przede wszystkim  domy zbudowane w czasach PRL -u są   coraz trudniejsze do utrzymania…
           Lepiej jest zburzyć stary dom niż go remontować. Wybudowanie nowego jest tańsze.  Ale jaki ten nowy dom wybudować?  Najlepiej taki, który można utrzymać, czyli mały.  O to projekty małych domków:

 
 
 
 
 


2 komentarze:

 1. Projekty, które wybrałaś, są naprawdę piękne. Ja bym w takim domku chętnie zamieszkała... :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi się najbardziej podoba drugi domek ,ale on chyba nie jest taki mały jak wygląda . Ogólnie maleńkei domki są cudne i łatwe do utrzymania a w dzisiejszych czasach to bardzo ważne .
   Pozdrawiam serdecznie .

   Usuń